הפתרון לדירות מחולקות ? 

מועצת העיר Bellevue במדינת וושינגטון, ארה"ב נענתה למחאת התושבים ואישרה תקנות חדשות המגדירות את המספר המקסימלי ואופי הדיירים המורשים לשכור יחידת דיור אחת בעיר.

בשנים האחרונות גדל הקולג' המקומי ומספר הסטודנטים בו הגיע ל- 34,000 אשר מהווים יותר מ-25% מאוכלוסיית העיר (כ- 130,000 תושבים בלבד). האופי הפרברי של העיר והעובדה כי בקולג' אין מעונות הגבירו את הדרישה של הסטודנטים לפתרונות דיור והביקוש הרב עודד בעלי בתים פרטיים רבים לפצל את הבתים שבבעלותם. בתים של 3 חדרי שינה פוצלו לעתים עד ל-10 או 12 חדרי שינה.

תופעת פיצול הדירות הביאה עמה להשלכות שליליות על סביבת המגורים של התושבים. ישנו יחס ישיר ושלילי בין תחושת האחריות האישית על שטחי הציבור המשותפים לבין מספר הדיירים בבניין אחד וכך קרה גם במקרה הנדון.

התקנות החדשות מגדירות כי בתים פרטיים (צמודי קרקע) ניתן יהיה להשכיר למשפחות בלבד (ללא הגבלת מספר נפשות), או לקבוצה של עד 4 מבוגרים שאין בינם קשר משפחתי אך מוכיחים כי הם מקיימים משק בית משותף ובנוסף רשומים בחוזה אחד, ללא חוזים נפרדים עבור כל חדר בבית.

עם זאת, עדיין יהיה ניתן להשכיר דירות במודל "דירות שותפים" ובלבד שהן נמצאות באזורי שימושים מעורבים (מגורים, מסחר וכו') ולא בשכונות שינה של בתים פרטיים.

הסטודנטים הביעו מחאה על התקנות החדשות היות והן אושרו ללא מתן פתרון דיור חלופי בתחומי העיר או בקולג' אשר רק עכשיו יצא בהליך תכנון להקמת מעונות בתחומו.

מה דעתכם ?

מקור: tinyurl.com/ors3p3x

תמונה: Bellevue Washington 2011, Jelson25

הערה שלי: נוסח התקנות משתמש במונח Traditional Family – ואם המשפחה לא מסורתית ? מי אחראי לקבוע מה היא משפחתה מסורתית ? יש כאן פתח להפרה חמורה של זכויות השוויון של הקהילה הלהט"בית ומיעוטים נוספים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s